איזה שרות עושה אתר האינטרנט לעסק שלך?

על ידי | נוכחות אינטרנטית, עיצוב אתרים

שאלת מיליון הדולר: "תגיד, מה דעתך על אתר האינטרנט שלי? הוא טוב?" שאלה טובה. מאיזו בחינה טוב? מבחינה מסויימת אז… כן. מבחינה תדמיתית אולי פחות. איזו תדמית תרצה לשדר? מה המטרות העסקיות שלו? ושלך?

לפעמים… רק לפעמים… יש אנשים שמרב שהם משקיעים באמצעים הם שוכחים את המטרה. אתר אינטרנט הוא אמצעי להשיג מטרות עסקיות. הוא יכול להיות 'כרטיס ביקור', 'חנות', או 'ספריה' או כל דבר אחר. מעבר לכך, הוא פרק במערכת היחסים עם הגולש.

לעיתים הוא הפרק הראשון, שזה אומר מפגש ראשון עם הגולש שחיפש מידע על משהו בגוגל והגיע לאתר האינטרנט שלך. משם האתגר הוא לשמר איתו יחסים. למצוא דרך לחזור אליו ולהחזיר אותו בחזרה לאתר שלך, מתוך הבנה שיחסים לטווח ארוך תומכים בהחלטות צרכניות בהמשך ובונים קהילה של לקוחות חוזרים.

לעיתים הוא הפרק האחרון, כלומר הגולש התגלגל ברשת ומצא הפניה לאתר האינטרנט שלך ברשת החברתית, במודעת פרסום או באתר חדשות או תוכן שציינו אותו וקישרו אותו או עמוד ספציפי. פה האתגר באתר האינטרנט הוא לעודד אותו לבצע קניה באתר עצמו או לפנות לעסק כדי לקבל הצעה.

במקרים אחרים הוא נועד למשוך את הגולש לשהות בו. לתת לו תחושה שיש פה משהו מעניין עבורו. פה האתגר הוא לגרום להרגיש שהוא הגיע למקום הנכון. להרגיש בבית. להאמין ולסמוך.

כך או כך, כדי שאתר ישיג את מטרתו העסקית, המטרה של תכנון ועיצוב האתר היא לגרום לגולש להרגיש מה שהעסק רוצה שהוא ירגיש ביחס למה שהעסק מציע לו, לחשוב מה שהעסק רוצה שהוא יחשוב על עצמו ביחס לעסק ועל העסק ביחס אליו, ולפעול בדרך שתוכננה לו, שמשיגה את מטרות האתר.

אז – מה חשוב בעיצוב, תכנון ובניה של אתר? שיהיה יפה? לא רק. ברור שלא נרצה אתר מכוער. נהפוך הוא. שיהיה מפואר? לא. למרות שלא נרצה אתר עלוב. נהפוך הוא. מה שבאמת חשוב הוא שהוא יהיה מרשים. ובמרשים הכוונה היא שהוא ישאיר אצל הגולש את הרושם הנכון. למעשה, האתגר של העיצוב והתכנון הוא למצוא את הדרך "לעשות רושם". איזה רושם? זה כבר האתגר של המותג. איזה רושם ישרת את המטרות העסקיות?

נניח, עסק לרהיטי גינה. האם הוא רוצה להשאיר רושם של נוחיות? האם הוא רוצה להשאיר רושם של יוקרה? רושם של משפחתיות? של איכות חיים? בריאות? שפע? את כל זה מגדירים בשלבים המוקדמים של התכנון והעיצוב של אתר האינטרנט.

עסק שרוצה לשדר ערך מסויים ומקים אתר מוקפד, חדשני ועם כל הפסיליטיז הכי-הכי יכול להחמיץ את מטרתו במידה והערך נישכח בדרך.

וכדי שאתר האינטרנט שלך לא יעשה לך שרות דוב, וכן יעשה לעסק שלך שרות טוב, חשוב להיות מדוייקים בתשובה לשאלה – איזה רושם להשאיר וממה באמת תרצה שהגולש יתרשם, באופן שמקדם את המטרות העסקיות של האתר?

פוסטים אחרונים

כמה עולה אתר אינטרנט?

כשניגשים לפרוייקט של הקמת אתר אינטרנט לעסק חשוב לענות על מספר שאלות כדי להיות מסוגלים להציב רשימת דרישות מלאה – איפיון מפורט שעל בסיסו ניגשים לתכנון.

עץ אתר – מי מגדל אתרי אינטרנט?

כדי שהאתר לא יהיה עוד עץ שצומח פרא או נובל לאיטו במרחב האינטרנטי, חשוב שמעבר לאפשרות המפתה להפוך את האתר לקטלוג מוצרים שנראה יפה ומפתה, תושקע בו מחשבה מקצועית שלוקחת בחשבון התנהגות טיפוסית של בני אדם בגלישה באינטרנט, בקבלת החלטות על קניה של קהל היעד של המבקרים באתר ואת המטרות של העסק.

לעצב את הניראות של אתר האינטרנט – בראנד או טראנד?

האתגר של עיצוב אתר האינטרנט הוא לדאוג למיזוג ההרמוני בין הציביון של רוח התקופה לבין הציביון המהותי של המותג, להשיג ניראות שמשקפת במדוייק את המהות, ולוודא שהחוסן המותגי יחזיק מעמד בשינויים שכרוכים באופנות החולפות, גם של הטכנולוגיה וגם של האסטטיקה.

תבניות וורדפרס לאתר האינטרנט – לגו או פאזל?

אחת השאלות הנפוצות שמטרידות כמעט כל מי שמעוניין לבנות אתר חדש או לרענן את הניראות שלו ברשת היא התבנית – כן או לא צריך? מה צריך ואיך בוחרים? וזה מבלבל. אז בואו נעשה קצת סדר.

תמונות שוות אלף מילים (ולפעמים הרבה יותר מאלף שקלים) – תמונה באתר האינטרנט שלך

תמונות באתר האינטרנט שלך זה must. תמונות טובות באתר הן גם תמונות טובות לאתר. נקודה. תמונה באתר האינטרנט היא אמנם תוכן ויזואלי, אך יחד עם זאת היא תוכן אינטרנטי לכל דבר.

מערכת ניהול אתרי אינטרנט – קוד פתוח או קוד סגור?

מה זה בכלל קוד, למה לו להיות פתוח או סגור, ואיך זה קשור לאתר האינטרנט שלך?

כל העולם בקצה האצבע המורה – רספונסיביות והתאמה לכל סוגי המסכים

בשנים האחרונות מילה חדשה תפסה את הכותרות בשיח על אתרי אינטרנט – רספונסיביות.
וכן. מדובר ב'מהפיכת הרספונסיבית'.
מדובר באופן בו משפיע קצב החיים שלנו על האופן בו מעוצבים המכשירים.
בעידן המודרני הכל חייב להיות רספונסיבי.
מותאם, נגיש, מהיר ועצבני.

איזה שרות עושה אתר האינטרנט לעסק שלך?

כדי שאתר האינטרנט שלך לא יעשה לך שרות דוב, וכן יעשה לעסק שלך שרות טוב, חשוב להיות מדוייקים בתשובה לשאלה – איזה רושם להשאיר וממה באמת תרצה שהגולש יתרשם, באופן שמקדם את המטרות העסקיות של האתר?

Pin It on Pinterest

Share This

שתף אותי (:

אהבת?, אשמח לשיתוף ברשת

דילוג לתוכן